5 CIEKAWOSTEK O DOMACH

1) Domy energooszczędne i pasywne są inwestycją bardziej opłacalną niż domy tradycyjne.
Co prawda koszt budowy takiego domu jest ok. 10-20% wyższy nić tradycyjnego, ale mamy bardzo szybki zwrot z inwestycji, dzięki niskim kosztom eksploatacji. Dodatkowo przyczyniamy się tym do ochrony środowiska i nie zanieczyszczamy okolicy.

2) Bliźniaki mają niższe koszty eksploatacji (ogrzewania).
Spowodowane jest to między innymi wspólną ścianą, dzięki której zatrzymywane jest ciepło. Ostatnio popularne rozwiązanie dla osób, które chcą mieć udogodnienia domku jednorodzinnego, ale mają mniejszy budżet na zakup takiego domu.

3) Domy prefabrykowane są niesamowicie szybkie w montażu (czasami wystarczy kilka dni, aby w nich zamieszkać). Dodatkowo koszty budowy są stale ustalone z góry i bardzo rzadko ulegają zmianie. Do przeprowadzenia samej budowy nie będzie potrzebny Wam także inspektor nadzoru i ze względu na jej krótki czas nie mają na nią dużego wpływu zmienne warunki pogodowe.

4) Domy szkieletowe stalowe wyróżniają się wysoką wytrzymałością na wstrząsy. Mimo, że w Polsce nie mamy do czynienia z silnymi trzęsieniami ziemi to i tak powinna Was skusić dużo niższa cena takiego rozwiązania.

5) Domy zbudowane z gliny są idealnym rozwiązaniem dla alergików.
Glina stała się popularnym budulcem dzięki unikalnym właściwościom termicznym, optymalnym utrzymaniem wilgoci i zaletom konstrukcyjnym. Dodatkowo gliniane tynki poprawiają jakość powietrza dzięki czemu są bardzo przyjazne dla alergików.

Zaskoczyły Was te fakty? Jeżeli chcecie więcej to polubcie post i zaobserwujcie nasz profil! ????