8 RZECZY, KTÓRE UŁATWIĄ TOBIE SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚCI.

Wiele osób, które wystawiają nieruchomości na sprzedaż, robi to pierwszy raz w życiu, dlatego przedstawiamy listę rzeczy, które z pewnością ułatwią sprzedaż nieruchomości.

  1. Naprawienie wszelkich usterek — mamy tu na myśli usterki, których naprawa nie jest zbyt kosztowna i skomplikowana, a które rzucają się w oczy.
  2. Zrobienie odpowiednich zdjęć — zdjęcia powinny być wykonane najlepiej w świetle dziennym tak, aby nieruchomość prezentowała się atrakcyjnie.
  3. Przygotowanie opisu sprzedawanej nieruchomości — opis powinien być szczegółowy i zawierać wszystkie najważniejsze informacje o nieruchomości takie jak: lokalizacja, metraż, piętro, ilość pokoi itp.
  4. Ustalenie odpowiedniej ceny — cena powinna być adekwatna do standardu, lokalizacji, jak również do cen rynkowych. Odpowiednia cena pozwoli właścicielowi szybciej znaleźć kupca.
  5. Wystawienie ogłoszenia na różnych portalach — umieszczenie ogłoszenia na kilku portalach pozwoli na trafienie do większej ilości potencjalnych kupujących.
  6. Podjęcie współpracy z pośrednikiem — skorzystanie z usług biura również w znacznym stopniu może pomóc w sprzedaży nieruchomości. Często pośrednicy posiadają swoją bazę klientów poszukujących nieruchomości, a także służą oni swoją wiedzą i doświadczeniem.
  7. Dopuszczenie możliwości negocjacji — cena nieruchomości może być lekko wyższa tak, aby istniała możliwość jej negocjacji z potencjalnym kupującym.
  8. Zebranie odpowiednich dokumentów — akt notarialny nabycia nieruchomości, zaświadczenie o braku osób zameldowanych, dokument o braku zaległości z opłatami, wypis i wyrys z rejestru budynków, gruntów, itp.

Jeżeli chcesz zdjąć z siebie te obowiązki możemy się tym zająć. Zapraszamy na niezobowiązujące spotkanie.