JEŚLI WYNAJMUJESZ? – PAMIĘTAJ!

Jeżeli chcesz wynająć swoją nieruchomość to koniecznie przeczytaj 7 poniższych punktów, aby uchronić się przed wszelkimi niedogodnościami. 

1. Przygotuj mieszkanie do wynajmu. Napraw usterki i spraw, żeby mieszkanie było dostosowane pod wynajem.

2. Zabierz z mieszkania cenne przedmioty/pamiątki. Pamiętaj, że nigdy do końca nie wiesz komu będziesz wynajmować mieszkanie. Cenne przedmioty warto jednak zabrać ze sobą, niż narazić na zniszczenie.

3. Ubezpiecz mieszkanie od ognia i innych wydarzeń losowych. Zaoszczędzisz dużo pieniędzy w przypadku niespodziewanych zdarzeń.

4. Stwórz przejrzystą umowę najmu, która uchroni Cię przed ewentualnymi szkodami.

5. Zweryfikuj najemcę – sprawdź dowód, numer telefonu, czy adres zameldowania. Nie zapomnij także spytać, czy dana osoba się uczy, bądź pracuje – dzięki czemu będziesz mieć pewność, że nie będzie problemu ze spłatą wynajmu.

6. Sporządź protokół zdawczo-odbiorczy. Wypisz tam wszystkie sprzęty oraz meble, które zostawiasz w mieszkaniu. Warto też zawrzeć tam stan wszystkich urządzeń oraz dołączyć do tego zdjęcia.

7. Dogadaj się z najemcą w kwestiach remontów, usterek, możliwości palenia oraz posiadania zwierząt. Nie każdy ma ten sam pogląd i warto to zawrzeć od razu przy pierwszej rozmowie.