PLANUJESZ ZAKUP MIESZKANIA OD DEWELOPERA?

Rynek pierwotny stał się ostatnimi laty bardzo częstym wyborem dokonywanym podczas decyzji o zakupie mieszkania. Z lokalem od dewelopera związanych jest jednak wiele aspektów, o których przeciętny Kowalski nie zdaje sobie nawet sprawy! Przed zakupem warto byłoby więc zasięgnąć porady u specjalisty. W czym zatem może nam pomóc profesjonalna agencja nieruchomości w Bełchatowie w kontekście mieszkań deweloperskich? O tym dowiecie się z poniższego artykułu!

Po pierwsze- korzystne finansowanie w ramach harmonogramu płatności.

Kiedy planujesz zakup mieszkania od dewelopera na poziomie przysłowiowej dziury w ziemi, obowiązywać Cię będzie tak zwany harmonogram płatności dewelopera. To nic innego, jak konieczność uiszczania kolejnych transz na konto rachunku powierniczego za poszczególne etapy budowy, które zdążył ukończyć deweloper. Etapy te to na przykład: ukończenie fundamentów, stan surowy otwarty, czy stan surowy zamknięty. Płacisz dokładnie za ten etap, który został sfinalizowany. I jak zapewne zdajesz sobie sprawę- budowa trwa z reguły nie krócej, niż półtora roku, a nawet dłużej. Przez cały ten czas systematycznie dokładasz gotówkę, która jest w pewnym sensie zamrożona. Nie jest to wybitnie korzystne rozwiązanie- Nie masz dostępu do swoich pieniędzy, a budowa trwać będzie jeszcze wiele miesięcy.

Jednakże jest sposób, aby wybrnąć z tej sytuacji!

Nasza agencja nieruchomości w Bełchatowie ściśle współpracuje z deweloperami, w związku z czym możemy wynegocjować dla Ciebie zdecydowanie korzystniejszy harmonogram płatności! Początkowo wpłacisz przykładowo 15-20% wartości nieruchomości, a całą resztę dopiero w momencie, kiedy budynek uzyska pozwolenie na użytkowanie- czyli będzie fizycznie dostępny dla mieszkańców.

Co zyskujesz dzięki współpracy z naszą agencją nieruchomości?

Przede wszystkim, nie musisz zamrażać kilkuset tysięcy złotych na wiele miesięcy. Ma to tym większe znaczenie, jeśli inwestujesz w nieruchomości! Gotówkę możesz zainwestować nawet kilkukrotnie, zanim Twój lokal deweloperski zostanie oddany do użytku. W tym czasie, zakupione i budowane przez dewelopera mieszkanie będzie każdego miesiąca zyskiwało na wartości (od wielu lat nieruchomości systematycznie drożeją!). Możesz także skorzystać ze wzrostu cen nieruchomości i sprzedać swój lokal na zasadzie cesji- i zainkasować kilkanaście tysięcy złotych zysku!

Co więcej- jeśli planujesz zakup na własny użytek i ubiegasz się o kredyt hipoteczny- wiedz, że ratę kredytu musiałbyś płacić już od samego momentu podpisania umowy i uruchomienia środków kredytowych- mimo tego, że faktycznie zamieszkasz w lokalu dopiero za kilka lub nawet kilkanaście miesięcy! Dzięki naszemu wsparciu unikniesz tego typu dodatkowych kosztów.

Agencja nieruchomości Moje M Kwadrat zaprasza do kontaktu!