POPULARNE BŁĘDY PRZY SPRZEDAŻY NIERUCHOMOŚCI.

Sprzedaż nieruchomości – przecież to takie proste – mogłoby się wydawać. 

Wiele osób popełnia jednak kluczowe błędy, które mocno wpływają na decyzję zakupu nieruchomości. Wymienię Tobie 5 najbardziej popularnych błędów, które mogą skreślić Twoją szansę na szybką i owocną sprzedaż.

1. Brak przygotowania mieszkania na sprzedaż. 

Jeżeli chcesz szybko sprzedać swoje mieszkanie to należy zadbać o jego wygląd. Liczy się tylko pierwsze wrażenie, które pozostanie w głowie kupującego. Jeżeli w mieszkaniu będzie panował bałagan, zadrapania, a w kuchni spotka Was tylko cieknący kran, to większość kupujących będzie się mocno hamować z zakupem takiej nieruchomości. 

2. Podawanie zbyt wysokiej ceny. 

Jeżeli chcesz sprzedaż mieszkanie, z pewnością chcesz z niego wyciągnąć jak najwięcej pieniędzy. Niestosowanie się jednak do cen rynkowych w Twoich okolicach może skutkować tym, że bardzo długo go nie sprzedasz. Warto zapytać wtedy swojego pośrednika, aby pomógł w wycenieniu nieruchomości, abyś był zadowolony i nie podał ceny z kosmosu. 

3. Słabej jakości ogłoszenie.

Jest to pierwsze miejsce, gdzie kupujący styka się z Twoją ofertą. Kiedy umieścisz w ogłoszeniu słabej jakości zdjęcia to kupujący może nawet nie umówić się na oglądanie mieszkania. Tracisz wtedy potencjalnego klienta. Tak samo warto podać wszystkie kluczowe informacje, aby klient miał pełny ogląd oferty. 

4. Postawa właściciela mieszkania.

Pamiętaj, że nie tylko mieszkanie robi pierwsze wrażenie. Ty także jesteś odpowiedzialny za „aurę” Twojego mieszkania. Jeżeli będziesz w złym nastroju, nie będziesz otwarty dla klientów i sprawisz wrażenie zamkniętego w sobie to klienci mogą nie podejmować z Tobą dalszych rozmów. 

5. Merytoryka.

Pamiętaj, że to Ty sprzedajesz mieszkanie. Musisz być przygotowany na wiele pytań, którymi zasypią Cię kupujący. Ważne, żebyś przypomniał sobie wszystkie kluczowe informacje, wraz z remontami i opłatami.