SZUKANIE NAJEMCY – ILE TRWA?

Jeżeli postanowiłeś już wynająć mieszkanie, interesuje cię pewnie jaka czeka Ciebie droga do finalnego podpisania umowy. 

Może to zależeć od wielu czynników, tak samo jak sprzedaż nieruchomości.

Oprócz czynników, na które nie masz wpływu (jak np. lokalizacja, miejscowość, czy obecny rynek), możesz wpłynąć na inne znaczące rzeczy – t.j. wygląd mieszkania, dokładny opis oferty, portale ogłoszeniowe, wybór pośrednika nieruchomości. 

Pamiętaj, że ważnym elementem jest dobrze skonstruowana umowa, która ochroni Cię przed każdą możliwością. Przygotowanie jej może trwać kilka dni lub nawet miesiąc, w zależności czy tworzysz ją sam, czy z pomocą specjalisty.

Dodatkowo nie zapomnij o kaucji, która zawsze jest pobierana w momencie wynajmu nieruchomości. Może ona pokryć wszelkie szkody po zakończonym okresie wynajmu. Najlepiej jednak jakby ich nie było wcale. Jednak im większa kaucja, tym mniej może być chętnych osób, dlatego ustal cenę rynkową, która nie odstraszy przyszłych najemców.

Nie zapomnij także o czynszu, który musisz także zawrzeć w umowie. Im większy czynsz oraz wszelkie dopłaty za media, tym dłużej możesz czekać na potencjalnego najemcę. Warto dlatego spróbować zastosować wszelkie środki, aby przyszli najemcy płacili trochę mniejsze rachunki. 

Pamiętaj, być może zdarzy się, że w kilka dni otrzymasz bardzo dużo telefonów (co też nie gwarantuje znalezienia najemcy), a bywa i tak, że będziesz musiał uzbroić się w cierpliwość.

Jeżeli nie chcesz czekać, zacznij działać, napisz do nas – ze wszystkim Ci pomożemy!