SZYBKA WYCENA NIERUCHOMOŚCI

Sprzedajesz nieruchomość i potrzebujesz ją wycenić? Oto kilka rad, które pozwolą Ci na przyspieszenie tego procesu.

Musisz mieć świadomość, że samodzielna wycena nieruchomości to żmudna praca, jeżeli chcesz to zrobić dokładnie. Jeżeli naprawdę chcesz zaoszczędzić czas, warto udać się do specjalisty, który zrobi to za Ciebie.

Przy samodzielnej wycenie musisz na pewno zwrócić uwagę na rynek i jego ceny. Warto jednak korzystać z rzetelnych źródeł, które nie będą fałszować informacji.

Istnieją także portale do wyceny online, które dzięki podaniu poszczególnych parametrów nieruchomości, pokazują Ci szacowaną za nią cenę. Nigdy jednak nie wiadomo jakie oferty porównuje obecnie algorytm i czy faktycznie zgadzają się one z rzeczywistymi informacjami.

Możesz także zwrócić się do rzeczoznawcy majątkowego, ale wiąże się z opłatami od kilkuset do nawet 2,5 tys. zł.
Pamiętaj, żeby zawsze patrzeć na wiele czynników, takich jak stan nieruchomości, okolica, infrastruktura, czy nowoczesne rozwiązania.
Nigdy nie znajdziemy drugiej takiej oferty, ale dzięki portalom internetowym, możemy mniej więcej oszacować taką cenę. Jeżeli jednak zależy Ci na bardziej dokładnych obliczeniach, udaj się do specjalisty, który ma doświadczenie i wiedzę.