TANIEJ JUŻ BYŁO, CZYLI PODWYŻKI CEN MIESZKAŃ NA HORYZONCIE.

Taniej już było, czyli podwyżki cen mieszkań na horyzoncie. Agencja nieruchomości Bełchatów MojeM Kwadrat wyjaśnia rynkowe zawiłości!

Jako profesjonalna agencja nieruchomości w Bełchatowie zauważamy, że ceny mieszkań rosną nieustannie od ponad 5 lat. I przez cały ten czas toczy się dyskusja połączona z próbą odpowiedzi na pytanie: kiedy mieszkania stanieją? Ostatnie miesiące pokazują, że prawdopodobnie nieprędko. Czarę goryczy przelewa przyjęta przez sejm (zaledwie kilka dni temu) ustawa, która ma gwarantować możliwość zakupu mieszkania dla osób, które mają problemy z uzbieraniem kapitału na wkład własny. A jak wiadomo- jest on przecież niezbędny do uzyskania kredytu hipotecznego. Ustawa zakłada, że rząd zrefunduje nawet aż 100 tysięcy złotych! Co to zmieni? Wbrew pozorom, bardzo wiele.

Kredyty a mieszkania.

Kredyty, a co za tym idzie- mieszkania- będą dostępne dla zdecydowanie szerszego grona klientów. A to bez dwóch zdań napędzi i tak już rozgrzany do czerwoności rynek mieszkaniowy. Nasza agencja nieruchomości przewiduje, że klientów na lokale będzie zatem przybywać, co spowoduje jedynie wzrost cen. A warto zaznaczyć, że już teraz dochodzi do niespotykanych wcześniej praktyk, polegających chociażby na urządzaniu przez sprzedających swoistej licytacji na oferowane lokale.

Ceny mieszkań w 2021 roku.

Kiedy na początku pandemii niemal wszyscy eksperci wieszczyli kryzys na rynku nieruchomości, rok 2021 udowodnił, że nie doceniono potęgi tego rynku. Pomimo przejściowych zawirowań na rynku najmu (spowodowanych lockdownem połączonym ze zdalną pracą i nauką), rynek w 2021 roku szybko wyszedł na prostą. Nasza agencja nieruchomości w Bełchatowie odnotowała, że ceny sprzedaży mieszkań znów poszybowały w górę- w niektórych miastach nawet o kilkanaście procent rok do roku. Wynika to chociażby z rosnących cen materiałów budowlanych i kosztów pracy, a także ucieczką przed inflacją (w inwestycje mieszkaniowe) przez osoby posiadające jakiekolwiek większe oszczędności na koncie. Jeżeli połączymy to z przyjętymi powyżej zmianami w kontekście dostępności kredytów- nie ma innego wyjścia. Ceny muszą rosnąć!

Ostatnia szansa na mieszkanie przed podwyżkami.

Jeżeli zatem planujecie zakup swoich czterech kątów, lub chcecie uchronić pieniądze przed inflacją- teraz jest najlepszy moment. Cytując klasyka: taniej już było. I nic nie wskazuje na to, aby sytuacja miała się poprawić przez najbliższe lata.

Jeżeli macie zamiar zakupić mieszkanie w Bełchatowie lub okolicach- zgłoście się do nas. Doradzimy najlepiej jak umiemy, a także znajdziemy idealny lokal spełniający wszystkie Wasze oczekiwania!
Agencja nieruchomości Bełchatów Moje M Kwadrat