WYSTAWIŁEŚ MIESZKANIE NA SPRZEDAŻ I NIKT NIE DZWONI?

Twoja nieruchomość nie budzi zainteresowania? Chciałbyś szybko ją sprzedać, ale nie wiesz co robić? Czytaj dalej! 

Wiele osób przechodzi przez problem „ciszy” lub zbyt małego zainteresowania pod dodaniu ogłoszenia.
Może być to spowodowane kilkoma czynnikami:

1) Ogłoszenie nie jest atrakcyjne dla kupujących. Być może masz słabej jakości zdjęcia lub podałeś zbyt mało informacji, aby zachęcić potencjalnych kupców. Pamiętaj, żeby podać kluczowe kwestie, tak aby kupujący mógł dostrzec atrakcyjność Twojej nieruchomości.

2) Podałeś zbyt wysoką cenę. Pamiętaj, że kupujący wiedzą jakie są ceny rynkowe i nie będą reagować na ogłoszenie, które wychodzi zbyt mocno poza regularną cenę. Tak ważne jest dlatego dobre wycenienie nieruchomości przez specjalistę. Mimo to, że nieruchomość może mieć dla Ciebie dużą wartość (np. przez sentyment), to nie zauważasz wielu minusów, które mogą obniżać jej cenę.

3) Nie przygotowałeś odpowiednio nieruchomości do sprzedaży. Dziury w ścianach? Pleśń w łazience? Nawet przy świetnej lokalizacji takie rzeczy potrafią odstraszyć kupującego. Skoro nie zadbałeś o nieruchomość wcześniej, to kto wie jakie jeszcze niespodzianki będą czekać na potencjalnego kupca. Przy zadbanym mieszkaniu, kupujący ma pewność, że wszelkie usterki były usuwane na bieżąco.

4) Bądź miły i otwarty na kupujących. Czasami możemy być bardziej nerwowi i mniej cierpliwi, co także może odstraszyć kupujących. Pamiętaj, że jeżeli nie znajdziesz wspólnego terminu (np. na oglądanie mieszkania) z kupującym w ciągu dwóch tygodni, to prawdopodobnie jego zainteresowanie zgaśnie. Znajdź zawsze czas dla oglądających i bądź cierpliwy. W końcu to Ty chcesz je sprzedać ????

Czynników może być jeszcze więcej. Jeżeli jednak nie wiesz co się dzieje, a Twoim zdaniem nieruchomość ma duży potencjał to zgłoś się do nas! Pomożemy Ci przeanalizować sytuację i sprawić, że nie odgonisz się od telefonów. ????